Loading...

درباره ما

اولین مرجع هنردرمانی ایران
✨ آرت بال: پرواز با بال هنر
تکنیک های تسکین بوسیله هنر

 • نام کسب و کار: آرت بال
 • نام شرکت ثبت شده: ونداد گستران هنر کارو  ( با معنی امید گستران هنر امید دهنده)
 • موضوع فعالیت شرکت: تکنیک های تسکین بوسیله هنر
 • به مدیریت شقایق بالندری

تابحال حتما هنرمندان زیادی را دیده اید که با انجام کارهای هنری، حال خوب و زندگی در لحظه را تجربه می کنند. شاید شما هم دوست داشته باشید با ساده ترین روش ها حال خوبی برای خودتان به ارمغان بیاورید بدون آنکه ذره ای از هنر سررشته داشته باشید. ولی این مساله مانع شما نخواهد بود اگر روش های تسکین بوسیله هنر را بدانید و در زندگی روزمره به کار ببرید. ما در کنار شما هستیم تا دیدگاه تجملی به هنر را کنار بگذاریم و به شما پرواز با بال هنر را بیاموزیم.
تسکین بوسیله هنر، استفاده از هنر برای بیان و توانمندسازی و رویارو شدن شخص با مسائل درونی خودش بدون نیاز به دانش هنری هست.
هنر، مفهومی تحولی در مغز و انسان دارد. همه هنرها خصوصا انواع دیداری آن با رشد و تحولهوشی پیش می روند و با تحول تفکر شکل می گیرند .
هنر ویژگی هایی دارد که از آن می توان در پیشگیری و تسکین استفاده کرد:

 • معرفی کسب و کار: استفاده از انواع هنر برای توانمندسازی و رویارو شدن شخص با مسائل درونی بدون نیاز به دانش تخصصی هنری. به این معنا که افراد مختلف با توجه به نیازسنجی از تکنیک های معرفی شده استفاده می نمایند ولی لزوماً نیاز نیست برای استفاده از این تکنیک ها هنرمند یا حرفه ای باشند. این تکنیک ها در جهت افزایش خلاقیت، افزایش آرامش، خودشناسی و جلوگیری از آلزایمر استفاده می شود. این تکنیک ها توسط تیم آرتبال بر اساس تحقیقات بین المللی طراحی می شود و برای اولین بار در ایران ارائه می گردد.
 • بیان مساله و موقعیت:

  افسردگی

  این روزها با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و کمتر شدن امکانات برای ابراز احساسات درونی، اکثر افراد حال خوشی را تجربه نمی کنند و از آنجا که حال بد، استرس و افسردگی یک بیماری تهدید کننده و عامل خیلی از بیماری های دیگر زندگی می باشد، تصمیم گرفتیم در جهت سالم سازی حال روحی و روانی جامعه، فرهنگ سازی و پیشگیری از یک سری بیماری ها قدم برداریم.
  هنر ویژگی هایی دارد که از طریق آن می توان برای پیشگیری و درمان بهره برد زیرا:
  -قابلیت بیان غیر مستقیم وجود دارد
  -موقعیت ها را می توان با آن بازسازی کرد
  -لذتبخش هست حتی در زمینه های تلخ
  با توجه به اینکه تسکین و درمان بوسیله هنر در ایران کاملا شناخته شده نیست و تمایل روحی و جسمی جامعه بیشتر به سمت مصرف قرص و دارو می باشد، با نهادینه کردن در ذهن و زندگی روزمره جامعه می توان نتایج خوبی بدست آورد و سالم سازی اتفاق می افتد.

  آلزایمر
  بيماري آلزايمر عبارت است از يك بيماري مغزي كه مشخصه آن رو به زوال گذاشتن تدريجي توانايي هاي ذهني است . نوع سريعاً پيش رونده آن در سنين 45-36 سالگي بروز پيدا مي كند. نوع تدريجاً پيش رونده آن كه در آن علايم به كندي حدوداً در سنين70-65  سالگي شروع مي شود. درمان بیماری آلزایمر از جمله مواردی است که تحقیقات گسترده ای بر روی آن در حال انجام است.  به موازات پیشرفتهای علم پزشکی و تحقیقات جدید به خصوص در سالهای اخیر، چشم اندازهای تازه ای از امید برای درمان بیماری آلزایمر به وجود آمده است. اما در حال حاضر فرآیند درمان بیشتر به معنای کنترل و جلوگیری از پیشرفت بیماری و همچنین کنترل علائم و اختلالات روانی و رفتاری ناشی از آن می باشد. مراجعه به دو پزشک متخصص یعنی روانپزشک (اعصاب و روان) و متخصص مغزواعصاب در جهت دریافت درمان دارویی توصیه می گردد. به علاوه می توانید در کنار درمان دارویی از درمان تکمیلی و روش های غیردارویی همچون روان درمانی، گفتاردرمانی، کاردرمانی، هنر درمانی (به ویژه موسیقی، نقاشی و حرکات ریتمیک) و... استفاده نمایید.  آمار شیوع دمانس و بیماری آلزایمر طبق آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی، هم اکنون در دنیا در هر ۳ ثانیه یک نفر به بیماری آلزایمر و دمانس مبتلا می شود. در حال حاضر در جهان بیش از ۵۰ میلیون نفر به بیماری آلزایمر مبتلا هستند و تا سال ۲۰۳۰ این تعداد به بیش از ۶۵ میلیون نفر افزایش خواهد یافت. در حقیقت در هر سال ۱۰ میلیون نفر به جمعیت دمانس اضافه می شود. و این تعداد برابر جمعیت کشور سوئیس است. همچنین آخرین گزارش شیوع ابتلاء به دمانس در ایران نشان می دهد که در هر  ۱۱ و نیم دقیقه یک نفر به آن مبتلا می گردد. با توجه به اینکه 64 درصد جامعه فعلی را جوانان متولد پنجاه تا هشتاد تشکیل می دهند، خطر بزرگی در آینده بیست ساله ایران را تهدید می کند که هزینه ی زیادی برای همه خواهد داشت. ( منبع: انجمن آلزایمر ایران )

 • ماموریت آرتبال:
  تاثیرگزاری، پیشگیری، فرهنگسازی و سالم سازی جامعه از طریق تکنیک های هنری برای بزرگسالان با راهکارهایی جهت تسکین و درمان این ماموریت اجرا می گردد. دغدغه ی انسان امروزی بروز بودن اطلاعات در حین داشتن آرامش است. ما از طریق فعالیت های خود بر پایه تسکین بوسیله هنر، چنین امکانی را فراهم می کنیم. هدف آرتبال تغییر دیدگاه با جاری کردن هنر در زندگی می باشد که بوسیله آموزش، تکنیک و تمرین، محصولات، خدمات و... قابل ارائه به جامعه است.

برای چه کسانی مناسب است:
هنر برای تمام گروه های مختلف انسانی قابل استفاده است. بعد از نیازسنجی و مشخص کردن دغدغه های هرگروه هدف، آموزش های لازم قابل ارائه است. ضمن اینکه در هر پروژه بازه ی سنی بصورت دقیق تر مشخص می گردد. گروه های شناخته شده تر عبارتند از: دانشجویان – زنان خانه دار – بیماران سرطانی – کارمندان – هنرمندان و...

تفاوت ما:
این استارتاپ با توجه به جدید بودن به صورت حضوری و غیر حضوری قابل ارائه است. در حیطه حضوری با برگزاری کارگاه و همایش و... و در حیطه غیر حضوری با ارائه فعالیت های آنلاین و خدمات و محصولات مجازی به فعالیت می پردازد.
در حال حاضر افرادی در ایران با عنوان روانشناس و هنردرمانگر فعالیت می کنند که اطلاعات بعضاً غلطی را ارائه می دهند و بیشتر برای معرفی مطرح شدن یک شخص به عنوان نجات دهنده است تا کمک به ارتقا روحی و روانی جامعه. ما قصد داریم تیم هایی تشکیل دهیم با حضور روانشناس، هنرمند و هنر درمانگر تا هر تیم بر اساس موضوع فعالیت اش راهکارها و تکنیک هایی را ارائه نماید.

آرت بال: تکنیک های تسکین بوسیله هنر
تهران - اشرفی اصفهانی - شهرک هما - پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی
Artbaal.com@gmail.com
02122093932 - 09212802545

https://cdnfa.com/artbaal/6286/files/772439.jpg

نظرات
  سبد خرید شما
  آمار
  • تعداد کالا: 11
  • بازدید امروز: 175
  • بازدید دیروز: 233
  • بازدید کل: 85372